Kurs sędziowski Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i Polska Liga Karate Tradycyjnego 2015

W Dojo – Stara Wieś zakończył się coroczny Kurs Sędziowski PZKT. W szkoleniu dla sędziów i kandydatów na sędziów uczestniczył sensei Krzysztof Neugebauer,  koordynacją wydarzenia zajął się  sensei Włodzimierz Kwieciński. W Starej Wsi przeprowadzone zostało również szkolenie dla egzaminatorów PZKT.

– Pracujemy nad uaktualnieniem procedur sędziowskich, aby dostosować je do standardów współczesnego karate tradycyjnego. Kurs potraktowałem jako warsztat. Poprosiłem uczestników o uwagi, wskazanie procedur, które należy udoskonalić w przepisach sędziowskich. Uwagi wynikające z ich praktyki – powiedział Włodzimierz Kwieciński.

W niedzielę rozegrano eliminacje i pierwszy turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego, po raz trzeci do grona najlepszych ośmiu zawodników w kraju kwalifikacje uzyskał zawodnik Instytutu Karate Tradycyjnego, Łukasz Rosiak.

Kibice zgromadzeni w sali głównej Dojo mieli okazję obejrzeć ciekawe walki, niestety pierwszego turnieju nie może zaliczyć do udanych zawodnik z Włocławka, który mimo że reprezentował przyzwoity poziom ulokował się dopiero na siódmej pozycji. 

„To dopiero początek startów w tym roku, oficjalnie ostatni raz walczyłem ostatnio w październiku, potrzebuję trochę czasu na złapanie prawidłowego kierunku, to będzie ciekawy sezon – zapewnia Łukasz”

Polska Liga Karate Tradycyjnego jest pierwszą, zawodową ligą karate na świecie. Rozgrywana od 2001 roku legitymuje się mianem jednych z najbardziej prestiżowych zawodów w kraju. W trzech turniejach rywalizuje ze sobą grupa ośmiu najlepszych zawodników i zawodniczek wyłonionych w drodze eliminacji.

Stan rywalizacji po pierwszym turnieju:
1. Damian Stasiak TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki 8 p.
2. Rafał Wajda Krakowski KKT 7 p.
3. Kasper Kawecki TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki 6 p.
4. Mateusz Wanat KK Pruszków 5 p.
5. Mateusz Szelągowski MKKT „Nikobushi” Grodzisk Maz. 4 p.
6. Krzysztof Buczek Krakowski KKT 3 p.
7. Łukasz Rosiak IKT Włocławek 2 p.
8. Jakub Malicki KK Pruszków 1 p.

Kolejny turniej odbędzie się 18 kwietnia również w Dojo – Stara Wieś, a na finał PLKT 2015 zapraszamy 2 maja do Kluczborka.
Celem PLKT 2015 jest m.in. wyłonienie reprezentacji Polski na VIII Puchar Świata w Karate Tradycyjnym, który rozegrany zostanie 6 czerwca 2015.

cecefa7c6b5dd2618c3557e918622c1d